Doç. Dr. Evren Dilektaşlı

Randevu Almak İçin Arayınız

Aşağıdaki numaradan bizleri arayabilir hemen randevu alabilirsiniz. Online Randevu almak için buraya tıklayınız.

Doktor Bilgileri:

Doç. Dr. Evren Dilektaşlı öğrenimine Tokat Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda başladı. Daha sonra, orta ve lise eğitimini  Ankara’da TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Üniversite sınavlarında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 2003 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ardından girdiği Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2010 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu.

2010-2011 yıllarında Konya da Mecburi hizmetini Genel Cerrahi uzmanı ve Başhekim olarak yaptı. 2011 sonunda Bursa İznik Devlet hastanesine Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim olarak atandı. İdari görevinden 2012 ‘de ayrılan Evren Dilektaşlı aynı sene Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı. Atandıktan kısa bir süre sonra 2013 yılında girdiği sınavda başarılı olarak aynı kliniğe Başasistan (Eğitim) olarak atandı.

2014 yılında ABD’nin California eyaleti, Los Angeles şehrinde Travma ve Acil cerrahi merkezlerinden biri olan LAC+USC Üniversitesine araştırmacı bilim adamı olarak davet edildi. Yaklaşık 1 yıl burada bilimsel faaliyetlerde bulundu. Bu süre içinde eş zamanlı olarak yine Los Angeles’ta USC Keck Medical School’da Üst Gastrointestinal Sistem Cerrahisi ve Obezite Cerrahisi (Bariatrik Cerrahi) Kliniğinde çalıştı. Bu dönemde yaptığı bir bilimsel çalışma ile ACS 2015 Kongresinde Excellence in Research Award aldı. 2015 yılında Amerikan Cerrahlar Birliği tarafından üye olarak kabul edildi ve FACS (Fellow of American College of Surgeons) oldu.

Türkiye’ye döndükten sonra özellikle Obezite cerrahisi ve Travma üzerinde çalışmalarına ve ameliyatlarına devam etti. 2017 yılında Amerikan Bariatrik ve Metabolik Cerrahlar Birliği – American Society of Metabolic and Bariatric Surgery (ASMBS) tarafından üye olarak kabul edildi. Türkiye’de Bariatrik ve Metabolik Cerrahi (BMCD) derneğinde yönetim de Denetleme görevini yürütmektedir.

2017 yılında Doçent ünvanı alan Dr. Evren Dilektaşlı, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalıştığı dönemde bir çok yeni uzman hekimin yetişmesinde emek verdi. 2018 Ağustos ayından sonra Bursa Özel Hayat Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlığı görevine başladı.

  • 2003 Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Uzmanlık Eğitimi
  • 2010 Genel Cerrahi Uzmanı
  • 2010-2011 Konya Mecburi Hizmet / Genel Cerrahi Uzmanı 
  • 2011 Bursa İznik Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim
  • 2012 Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • 2018-…. Bursa Özel Hayat Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanlığı
0 +
Çalışan
0
Kullanım Alanı
7/ 0
Hizmet
0 +
Yatak Kapasitesi