İnsan Kaynakları

İŞ BAŞVURUSU

Kariyerinize Bursa’nın en köklü ve deneyimli sağlık grubunda yön vermek ister misiniz?

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

 • Sektörde tecrübemizle sürdürülebilir büyümenin ancak çalışanlarımızın deneyimi ve katkısı ile mümkün olacağının bilincindeyiz. 550 çalışanımızla birlikte her geçen gün daha da genişleyen büyük bir aileyiz. Kuruluş tarihi itibariyle, Bursa’daki ilk özel hastanelerden biri olma özelliğini kazanan hastanemiz, 40 yılı aşkın süredir kaliteden ödün vermeden sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.
 • En önemli sermayesi insan kaynağı olan grubumuzun temel hedefi; çalışanlarımızın nitelikli, insan ilişkilerinde başarılı, güvenilir, eğitim düzeyi yüksek olan takımın parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyduğu bir kurum olmaktır.
 • İnsan Kaynakları Politikamız dürüst, yeniliklere açık, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan, aidiyeti yüksek, sorumluluk sahibi, takım çalışmasında başarılı kişileri ailemize kazandırmak ve uzun soluklu birlikte çalışmaktır.
Çalışma prensibimiz ve kültürümüz hastalarımıza sıcak, ilgili, şefkatli, merhametli, davranış sergileyen, empati yapan çalışma arkadaşları ile hizmet vermektir.

SEÇME YERLEŞTİRME

 • Hastanemizde “DOĞRU İŞE DOĞRU İNSAN” aranmasını temel ilke olarak benimsemekteyiz. Bu bağlamda seçme ve yerleştirme sürecinde ayrım yapmadan tüm adaylara eşit davranarak seçme ve yerleştirme sürecini yürütmekteyiz.
 • Seçme ve yerleştirme sistemimizin temel ilkesi; grubumuzun felsefesini, vizyonunu, misyonunu ve ilkelerini benimseyip uygulayabilecek, kendisini, takımını ve şirketini geliştirecek, öğrenmeye ve yeniliklere açık, insan ilişkilerinde başarılı, inisiyatif sahibi, eğitimli ve profesyonel insan kaynağını istihdam etmektir.
 • Seçme ve yerleştirme sürecinde kullandığımız yöntemler aday profiline göre çeşitlilik göstermektedir. Süreçlerde çeşitli test ve envanterler ile yetkinlik bazlı mülakat teknikleri kullanılmaktadır.

EĞİTİM VE GELİŞİM

 • Hastanemizde ailemize katılan herkes ilk günden itibaren öğrenme ve gelişim olanaklarından yararlanmaya başlar. Eğitim ve gelişim faaliyetleri ilk gün oryantasyon eğitimleri ile kurum içi ve kurum dışı eğitimleri olarak uygulanmaktadır. Özellikle kurum dışı ek eğitimlere her yıl önemli bir bütçe ayıran Hastanemiz bu bağlamda çalışanlarımızın sürekli eğitimine ve gelişimine önemli katkı sağlamaktadır.
 • Aramıza yeni katılan tüm çalışanlarımıza öncelikle İnsan Kaynakları tarafından kurumsal oryantasyon eğitimi verilmektedir. Bu eğitim ile çalışanın kurumu yakından tanıması, kurum politikaları ve ortak uygulamalar hakkında bilgi sahibi olması ve kuruma uyum sürecini kolaylaştırıcı bazı temel eğitimleri alması amaçlanmaktadır.
 • Aramıza yeni katılan tüm çalışanlarımıza kurumsal oryantasyonun ardından görev yapacağı bölüm tarafından eğitim programı uygulanmaktadır. Burada ise çalışanın bölüme ve göreve özgü süreçleri ve uygulamaları rehber eşliğinde öğrenmesi hedeflenmektedir.
 • Eğitim ve gelişim faaliyetlerimiz doğrultusunda yıl sonu bölümler kendi çalışanlarımızı ön test-son test sınavlarına tabi tutarak sürekli çalışanlarımızın bilgilerini güncel kılmaktadırlar. Bu testler sonrası başarılı olan çalışanlarımızı ödüllendirmekteyiz.
 • Yıllık iç ve dış eğitim planımız.
Link (Eğitim planımız-pdf)

ÇALIŞMA KOŞULLARI

 • Kesintisiz sağlık hizmeti nedeniyle çalışma saatleri çalışılan pozisyon ve işin niteliğine göre değişiklik göstermektedir.

ÜCRET VE SOSYAL HAKLAR

 • Hastanemizde işe başlayacak çalışan adayının ücretlerinin belirlenmesinde eğitim durumu, sektör tecrübesi ile yetkinlikleri dikkate alınır. Çalışanlarımızın ücretlerinde yılda bir kere Ocak ayında, yıllık enflasyon oranı sektörel ücretlere göre düzenleme yapılabilir.
 • Hastanemizde Net Ücret üzerinden çalışanlarımızın maaşları ödenmektedir. Dolayısıyla çalışanlarımız yıl içi vergi dilimlerinden etkilenmez ve on iki ay boyunca maaşlarında düşüş yaşamaz.
 • Hastanemizde sorumlu ve üstü pozisyonlar için hedeflere yönelik yetkinlik bazlı performans sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem doğrultusunda başarılı olan sorumlu ve üstü pozisyonlar için ödüllendirme sistemimiz bulunmaktadır.
 • Anlaşmalı olduğumuz yemek şirketi tarafından çalışanlarımıza özel yemekhanemizde çalışma saatlerine bağlı olarak sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ara yemek imkânı sunulmaktadır.
 • İkamet olanağı bulunmayan hemşirelerimiz için hastanemizle aynı semtte yer alan ücretsiz geçici lojmanlarımız bulunmaktadır.
 • Çalışanlarımız ile eş ve çocukları ayrıca, çalışanlarımız ve birinci derecede yakınları kurumumuzun sunduğu hizmetlerden indirimli olarak yararlanma imkanına sahiptirler.
 • Çalışanlarımıza sektörel dinamiklere göre değişkenlik gösterebilen sosyal yan haklar paketleri (Doğum yardımı, evlilik yardımı, yabancı dil tazminatı, erzak paketi yardımı vb.) uygulanmaktadır.
 • Çalışırken motivasyonu artırmak, iş stresini azaltmak, iletişimi güçlendirmek ve aidiyet hissi oluşturmak konusunda sosyal organizasyonların öneminin farkındayız. Bu sebeple her yıl yaptığımız “Çalışan Memnuniyeti Anketi” sonuçlarına göre yıllık aktivite planı hazırlamaktayız ve bu plan doğrultusunda çalışanlarımızı gerek bir araya getirerek gerekse dönemsel kutlamalar yaparak motivasyonlarını arttırmaya yönelik sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca “Öneri Sistemi” ile her yıl en çok öneri veren ve önerisi kabul edilen çalışanlarımızı ödüllendirmekteyiz.

ORGANİZASYONEL YAPI