Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz erken gebelik haftalarından itibaren; prematüre (erken) doğan, mekanik solunum desteği ihtiyacı olan, düşük doğum ağırlığı olan, çoğul gebelik sonucu doğan, gebelik haftasına göre doğum ağırlığı düşük veya fazla olan, zor doğum sonucu oluşan organ hasarı riski yüksek olan bebeklere, yenidoğan sarılığı ve enfeksiyonu olan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır.

Ünitemiz, hastanemizde doğan bebeklerin yanı sıra dış merkezlerde doğup yoğun bakım ihtiyacı olan yenidoğan bebeklere de sağlık hizmeti vermektedir.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitemiz, yenidoğan yoğun bakım uzmanı, tecrübeli hemşire ekibi ve bilim dalları ile birlikte bebeklerimiz için gerekli olan tüm medikal tedaviyi 24 saat sunmaktadır. Ünitemizde, bebeklerimiz için gerekli olan tüm tedaviler yapılarak ailelerimiz tedavi sürecinin her aşamasında bilgilendirilmektedir. Yoğun bakım yatışı süresince ailelerimizin bebekleri ile zaman geçirmeleri sağlanarak, küçük yavrularımızın tıbbi desteğin yanı sıra anne baba şefkatini de hissetmeleri sağlanmaktadır.

Yenidoğan bebeklerde enfeksiyondan korunmayı sağlayan bağışıklık sistemi erişkine oranla yetersizdir. Bu dönemde bebekler enfeksiyona yatkındır. Yenidoğan ünitelerinde uygulanan enfeksiyon kontrol yöntemleri ile enfeksiyon oranları önemli oranda azalmaktadır. Ünitemizde giriş çıkışlarda uygulanan kontrol yöntemleri, kapasitenin dışında hasta kabulünün önlenmesi, hasta odaklı primer hemşirelik bakımının uygulanması, enfeksiyon kontrol komitesinin etkin çalışması, izolasyon ünitesinin etkin kullanımı, el yıkama, aletlerin sterilizasyonu, disposable malzeme kullanımı ve çalışanların sağlığı açısından özel önlemlerin alınması sayesinde hastane enfeksiyon oranı çok düşüktür.

Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitemiz:

  • 11 adet son teknoloji küvöz
  • Yenidoğan uyumlu ventilatör cihazları
  • Canlandırma Ünitesi
  • Monitörizasyon sistemi
  • Tünel fototerapi cihazı
  • Açık fototerapi cihazları
  • Non-invaziv bilirrübin ölçüm cihazı
  • Kan gazı ölçüm cihazı ile

7/24 hizmet veren deneyimli yeni doğan yoğun bakım ekibi ve bebek hemşiresi, günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulamakta ve aile yakınlarına mahremiyet kurallarını gözeterek profesyonel yaklaşımla düzenli bilgi vermektedir.

Randevu Almak İçin Arayınız

Aşağıdaki numaradan bizleri arayabilir hemen randevu alabilirsiniz. Online Randevu almak için buraya tıklayınız.

0 +
Çalışan
0
Kullanım Alanı
7/ 0
Hizmet
0 +
Yatak Kapasitesi