Site Dili : TR | EN
MENU

HAYATA TUTUNAN MİNİKLER PREMATÜRE GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

Özel Hayat Hastanesi tarafından “Dünya Prematüre Günü” nedeniyle düzenlenen etkinliğe, prematüre doğumla hayata gözlerini açan çocuklar ve aileleri katıldı.

Özel Hayat Hastanesi’nde doğumu gerçekleşen prematüre çocuklar, Dünya Prematüre Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.

Çeşitli yaşlardaki çocukların aileleriyle birlikte katıldığı etkinlikte; Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, hastane yöneticileri, doktorlar ve hemşireler katıldı.

Mor renkle süslenen etkinlik salonunda misafirlere hitap eden Özel Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, Özel Hayat Hastanesi bünyesinde 35 prematüre doğumun gerçekleştiğini söyledi. 

Özel Hayat Hastanesi yeni doğan yoğun bakım ünitesinde güzel işler yapıldığını belirten Dr. Özkul, “Bu salonda çok  misafirler ağırladık ama hepsinden en kıymetlisi prematüre çocuklarmış. Bu çocuklarımızla karşılaşınca keyif aldım. Hayatın içerisinde çocuk sahibi olmak oldukça önem arz ediyor” dedi.

Erken doğumla dünyaya gözlerini açan çocukların mürüvvetlerini de görmenin de nasip olmasını dileyen Dr. Ahmet Özkul, “35 prematüre bebek dünyaya gelmiş hastanemizde, evlatlarımız burada. Bu bebeklerle birlikte böyle bir tören yaptık. Güzel ve bir o kadar da önemli bir birliktelik. İnşallah bu yavrularımızın mürüvvetlerini de görmek bizlere nasip olur. Bugün burada oluşan tablo hastanemiz adına da çok kıymetli bir tablo” diye konuştu.

Etkinliği düzenleyen Özel Hayat Hastanesi yetkililerine teşekkür eden Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu ise “Hastaneye ziyaret vesileyle gelmiştim. Ama böyle bir etkinliğin düzenlendiğini duyunca aranızda olmak istedim. Şanslı anneler ve babalarsınız. Çünkü Allah, bu güzel evlatları sizlere bağışladı ve büyüttünüz. Prematüre bebekler çok zeki oluyorlar, biliyorsunuz. Hastanemiz en çok doğumun yapıldığı hastanelerimizden biri. Prematüre noktasında da farkındalık oluşturmuşlar, kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından günün anısına hazırlanan pasta, aileler ve törene katılanlar tarafından kesildi.


FOTO GALERİ