Site Dili : TR | EN
MENU

HAYAT GEBE OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ

BURSA-  Hayat Hastanesi gebe okulu öğrencileri eğitimlerini tamamladı ve sertifikalarını aldı.

Özel Hayat Hastanesi’nin düzenlediği sağlıklı bir hamilelik ve doğum sürecinin anne adaylarıyla paylaşıldığı Gebe Okulu eğitimleri tamamlandı. Anne adaylarının hamilelikleri süresince karşılaştıkları sorunların çözümü, beslenme, hamilelikte gerekli tetkik ve testler, doğum öncesi ve sonrası yaşanan problemler, psikolojik değişimler ve doğru emzirme gibi önemli konuların eğitimleri uzman hekimler tarafından verildi.

Hamilelik sonrasına dair psikolojik bilgiler

Eğitimleri 3 hafta süren anne adayları, doğum süreci ve sonrası hakkında pek çok konunun işlendiği gebe okulunda gebelik öncesi ve sonrası beslenmeden doğuma hazırlık ve doğum sürecine, anne sütünden doğum öncesi ve doğum sonrası yapılabilecek egzersizlere, gebelik psikolojisinden yeni doğan bakımına kadar birçok konuda bilgilendirildi.

Alanında uzman hekimler eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde anne adayları gebelik öncesi ve sonrası süreç hakkında Kadın Doğum Uzmanları, Çocuk Hekimleri, Fizyoterapist, Ebe ve Emzirme Danışmanları tarafından aldıkları eğitimler sonrasında gebeleri takip edecek olan diyetisyen kilo takibi ve kontrolü konusunda anne adaylarına rehberlik etti. Anestezi hekimleri tarafından da doğum anestezisine yönelik bilgilendirmelerin yapıldığı okulda doğuma hazırlık, uygulamalı yeni doğan bebek bakımı, emzirme teknikleri, lohusalık, gebelik sonrası beslenme gibi bir anne adayının ihtiyaç duyacağı bir çok konu eğitim programı içinde yer aldı.

Programda, gebe okulunda aldıkları teorik ve pratik eğitimlerin yanı sıra gebe pilates ve yogası sayesinde daha kolay ve bilinçli bir doğum süreci geçirdiklerini belirten anneler, gebelik döneminde başlayan dostluklarının kurs bitiminde ve doğumdan sonra da devam etmesini istediklerini ifade etti.

Anneler, gebe okulu sayesinde bebeklerinin de minik arkadaşlarının olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. Son hafta ile birlikte gebe okulu mezunlarına sertifikaları Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet Yetgin, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Rıza Dediler ve Enfeksiyon Hemşiresi Gülhan Horuz tarafından takdim edildi.FOTO GALERİ