Site Dili : TR | EN
MENU

Anne Sütü ve Emzirme Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Hayat Hastanesi Emzirme Haftası dolayısıyla annelere ve anne adaylarına “Anne sütünün önemi ve emzirme” konusunda eğitim verdi.

Kadın Hastalıkları veDoğum Uzmanı Op.Dr.Nigar Güler,Op.Dr.Nazmiye Şentürk, Çocuk SağlığıHastalıkları Uzmanı Dr.Serdar Yalman, Diyetisyen Dilara Süngü Bulut,  anne sütünün önemi, emzirmenin anneye ve bebeğe faydaları, çocuk gelişiminde anne sütünün rolü, annenin hamilelik ve doğum sonrası beslenmesi konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Emzirme Haftası dolayısıyla eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan Hayat Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Ahmet Özkul  “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından annesütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu 'Bebek Dostu Hastane' unvanıalan bir sağlık kuruluşudur. Emzirme haftası nedeniyle hastanemizde anne ve bebek sağlığı hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Anne sütünün faydalarını önemsiyoruz ve bu kapsamda her yıl olduğu gibi anneleri ve anne adaylarınıeğitim toplantıları ile bilinçlendirmeye devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

 Kadın Hastalıkları veDoğum Uzmanı Op.Dr.Nazmiye Şentürk tarafından  verilen eğitimde emzirmenin önemi, faydaları,anne sütünün bebeğin gelişimindeki rolü ile yeni doğan bebeğin bakımı vebeslenmesi konuları anlatıldı.

Her yıl olduğu bu yıl da “Emzirme Haftası” dolayısıyla farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Halkla İlişkiler Müdürü Mihriban Ürkmez “ Emzirme haftasında anne sütü veemzirme ile ilgili kurum içinde stant çalışmaları yapıldı, servislerimizde annelerelohusa şerbeti  ikramlarımız ve hediyeler takdim edildi. Amacımız anne sütünün önemini vurgulayarak annelerin bebekleriniilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemelerini sağlayarak sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda anne ve anne adaylarımıza da doktorlarımız tarafından verilen anne sütü ve anne sütünün önemi konuları ilede eğitim semineri ve etkinliklerimize devam ediyoruz. “ dedi.


FOTO GALERİ