Site Dili : TR | EN
MENU

BTM ÇALIŞANLARINA İLKYARDIM EĞİTİMİ

BURSA – İlkyardımın önemine dikkat çekmek adına Hayat Sağlık Grubu kuruluşu olan Özkul İlkyardım Eğitim Merkezi  tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde eğitim verildi.

Her gün onlarca ziyaretçiyi ağırlayan merkezin çalışanlarına, ilkyardım eğitmeni Hale Varal tarafından hem teorik hem de pratikte ilkyardımın önemi anlatıldı.

Merkezde bulunan eğitim salonundaki toplantıda konuşan Özkul İlkyardım Eğitim Merkezi eğitmeni Hale Varal, “Bugün Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi’ndeki personele ilk yardım eğitimi vermek için buradayız. Bu eğitim bir farkındalık eğitimi. Çünkü merkeze her gün pek çok çocuk ziyaret ediyor ve bu ziyaretlerde ufak tefek sağlık problemleri yaşanabilmekte. Bu konularda nasıl ilkyardım uygulanır, önceliklerimiz neler olmalıdır gibi konular hakkında bilgiler verdik” dedi.

Bilinçli bir ilkyardım uygulamasının hayat kurtardığına dikkat çeken ilkyardım eğitmeni Hale Varal, “Hasta ya da yaralının daha da kötü duruma gelmesini önlemek adına ilkyardım yapılmaktadır ama maalesef bilinçsiz yapılan ilkyardım çoğu zaman hastanın hayatına, felç kalmasına ya da başka problemlere neden olmaktadır. Doğru ilkyardımla solunumu durmuş bir kişinin solunum yapabilmesi sağlanabilir, kalbi durmuş bir kişiye temel yaşam desteği verilerek tekrar hayata döndürmek oldukça mümkün. Bunu yaparken 112’yi de bilinçli bir şekilde aramak da ilkyardımın öncelikleri arasındadır” diye konuştu.FOTO GALERİ